Νίκη και για τους παίδες

Η ομάδα παίδων του Παναθηναϊκού πήρε μια σημαντική νίκη στη σειρά των τελικών του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ. Επιβλήθηκε εκτός έδρας του Δούκα 66-46 και μείωσε σε 2-1 (μετράνε και οι νίκες στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος). Οι «πράσινοι» ξεκίνησαν καλύτερα και μετά από ένα «φτωχό» σε σκορ πρώτο δεκάλεπτο, άρχισαν να αυξάνουν τη διαφορά. Προηγήθηκαν 30-15 στο ημίχρονο και συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο μισό του αγώνα, ως το τελικό 46-66. Ο επόμενος αγώνας θα διεξαχθεί στο κλειστό του «Απόστολος Νικολαϊδης» σε ημερομηνία που θα οριστεί από την ΕΣΚΑ.

Δούκας-Παναθηναϊκός 46-66

Διαιτητές: Σκούτας, Διμπινούδης

Δεκάλεπτα: 5-9, 15-30, 32-50, 46-66

Δούκας (Μπακογεώργος): Κοντογιάννης 2, Κανάκης 6 (1), Κατσίκερος, Γιωτάκης 2, Τζελάλης 20 (6), Καρράς 9, Χαϊκάλης 5 (1), Σολδάτος, Μιχαλόπουλος 2

Παναθηναϊκός (Γκούρας): Xαραλαμπόπουλος 20 (1), Κονταξίου 7 (1), Μαγιτόμπε 9 (1), Φιλιππίδης, Κιούσης, Κουτρουβέλης 2, Νικόπουλος 7 (1), Καραμαλέγκος 10, Νικολάου 7, Δελής 4